این مطلب ۳۰۶ بار خوانده شده
سردار سیف در برنامه فصل نو از رادیو جوان

رسیدگی به عشایر هزینه نیست بلکه سرمایه گزاریست+فایل صوتی برنامه فصل نو

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری، سردار سیف در برنامه فصل نو رادیو جوان، ضمن اشاره به نقش های گوناگون بسیج عشایری در عرصه های مختلف از لزوم توجه به این قشر سخن گفت.

وی ضمن اشاره به خدمات گسترده عشایر گفت: سازمان بسیج عشایری به پاس خدمات عشایر، همایشی با عنوان همایش دامداران و شبانان برگزار می شود و در آن نماینده دامداران در حضور تمامی مسئولین مرتبط با حوزه دامداران و عشایر، مشکلات خود را به صورت مستقیم مطرح می نمایند و مورد پیگیری قرار می گیرد که بر اساس بازخوردهای دریافتی ، استقبال خوبی ازین برنامه شده است.

سیف با تاکید بر لزوم وجود امنیت در کشور و به ویژه عشایر گفت: عشایر با سلاح خود و با اموزش هایی که از جانب بسیج به آنها ارائه می شود، جهت برقراری امنیت در مناطق زندگی خود سازماندهی و بکارگیری می شوند.

 

مسئول بسیج عشایری در ادامه از برگزاری کنگره ده هزار شهید جامعه عشایری کشور با سه رویکرد فرهنگی، خدمت رسانی و محرومیت زدایی و وحدت اقوام و مذاهب ، خبر داد. رویکرد فرهنگی مانند سایر یادواره ها به جنبه فرهنگی کنگره مربوط می شود.

در رویکرد خدمات رسانی در راستای محرومیت زدایی از مناطق عشایری به نام هر شهید، پروژه خدمت رسانی تعریف می شود، پروژه هایی مانند ساخت غسالخانه، ساخت پل، ترمیم ایلراه و ... از این دست خدمات می باشد.

این فرمانده دفاع مقدس در ادامه به وصیت نامه یک شهید از مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: شهید وصیت کرد که اگر من شهید شدم و جنازه ام به استان برگشت من را در محل زندگی خودم دفن کنید تا شاید به بهانه تشییع و خاکسپاری من مسئولان به این منطقه محروم بیایند و برای رفع مشکلات این منطقه قدمی بردارند.

سیف افزود وصیتنامه بصیرانه این شهید ما را در تصمیم بر تاکید بر رویکرد محرومیت زدایی کنگره شهدای عشایر مصمم تر کرد.

وی در پایان با شاره به لزوم خدمت رسانی به عشایر گفت: رسیدگی به عشایر هزینه نیست بلکه سرمایه گزاری است، چرا که هر چقدر هزینه شود بیش از آن مبلغ توسط عشایر تولیدات به جامعه ارائه خواهد شد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات